Galeria na Gojach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  FTP   Dojazd   Kontakt  

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

  Sklep    
 
PAMIĘTNIKI USTROŃSKIE
Pamiętnik Ustroński tom 14

Z wielką radością i satysfakcją prezentujemy kolejny, czternasty już tom prestiżowego wydawnictwa Towarzystwa Miłośników Ustronia – Pamiętnik Ustroński. Najnowsza edycja ponad czterysta stronicowej książki zbiegła się z obchodami sto dwudziestej rocznicy istnienia najstarszego na ziemi cieszyńskiej stowarzyszenia regionalnego. Nam – jako spadkobiercom i kontynuatorom, nie wypada wiec nic innego jak przedstawić w niej pierwszą monografie tej organizacji, zawierającą jej ponad wiekową historię, obrazując przy tym wiele ważnych wydarzeń z życia naszej wyjątkowej miejscowości, wkomponowanej w beskidzki krajobraz pomiędzy Równicą i Czantorią. Zespół redakcyjny wraz z autorami tekstów włożył sporo pracy w powyższe dzieło z nadzieją, że uda mu się w sposób dokładny i obszerny pokazać nie tylko dzieje Towarzystwa, lecz również sylwetki jego członków w zmieniającej się przez lata rzeczywistości, ze szczególnym podkreśleniem ich zasług i dokonań.
Czternasty numer Pamiętnika Ustrońskiego jest publikacją rocznicową, w związku z czym kolejne artykuły w nim zawarte poświecone są także innym jubileuszom, jakie miały miejsce na przestrzeni lat 2008-2009. Należą do nich: pięćdziesiąta piąta rocznica istnienia branży komunalnej, czterdziestolecie nowego budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ustroniu Polanie, dwudziesta rocznica działalności Estrady Ludowej „Czantoria” oraz dziesiąta rocznica śmierci Stanisława Hadyny. Aby w pełni zilustrować przebieg jubileuszowych dokonań, artykuły poparte są bardzo bogatym i różnorodnym materiałem fotograficznym, jak również archiwalnymi, cennymi dokumentami stanowiącymi namacalne dowody tej przebogatej historii.
Życzymy zatem Wam – Drodzy Państwo miłej lektury, pełnej pozytywnych, emocjonalnych wrażeń czytelniczych, będących przyjemnością urozmaicającą mijający tak szybko czas trudów i obowiązków dnia codziennego.

STRON 408, OPRAWA TWARDA, FORMAT 17x24 cm
 
 
 
 
 
Zapraszamy
"GALERIA NA GOJACH"
A.B.K. Heczko
43-430 Ustroń
ul. Błaszczyka 19
 
Telefon
+48 33 854 11 00
galeria@heczko.pl
www.heczko.pl
 
Godziny
otwarcia galerii:
Od Poniedziałku do Piątku
w godz. 9.30 do 17.00
 
  Projekt, wykonanie, hosting i opieka nad stroną www - Marek Landowski - www.marlan.pl